Učitelka

Dobrý den, učím 26 let. Ještě jsem úplně nevyhořela a stále hledám inspirace, jak žákům ,,polopatisticky" předat vědomosti, které musí podle osnov znát. Děkuji Vám, že se můžu na Vašich stránkách inspirovat. Jen nevím, zda je můžu použít ve svých hodinách. Samozřejmě uzpůsobené předmětu a věku.
Z mé praxe- děti baví, když si před vysvětlováním větných členů hrajeme hru- Jaký?, Kdo?...Známá hra, ale děcka se nenásilnou formou učí ptát na větné členy. Když už nevím, jak jim větu vysvětlit, tak si ji ,,hrajeme". Někdo hraje PO, dělá něco, díváme se na hodinky při otázce- Kdy? apod.
Stále větším problémem ale je, že žáci nerozumí významu některých slov. Bohužel to není jen můj postřeh.
A ještě jedna věc, která mě zarazila, ba přímo vykolejila: Mému synovi (12) nejde čtení. Dívali jsme se na televizi, a protože já už tak dobře nevidím, ptala jsem se, co píšou na titulcích, které běžely pod obrazem. Myslela jsem, že mně to přečte Domča, ale začal Eriček, a plynule! Bez zadrhávání.Pokud budete mít čas mi to vysvětlit budu ráda. Chtěla bych ho přihlásit na NLP, ale nevím, kdo se tak malými dětmi zabývá. Má na jednu stranu schopnosti jako dar- vidí auru, na druhé straně necnosti, které nemohou překousnout mí kolegové- kolegyně. A protože problém většinou beru jako výzvu, chci dokázat našim učitelkám, že on to zvládne!
Nějak moc jsem se rozepsala. Asi ne do správného formuláře, ale i tak Vám děkuji za to, co děláte. Jsem ráda, že jsem se mohla s Vaší prací seznámit.
Zdraví
Barbora Vánská

Odpověď Libora Činky:
Mnoho odpovědí na Vaše otázky Vám přinese moje kniha Ovládněte svůj mozek.