Tipy jak si hrát a upravit text i názvy částí knih

od Josef
(Karlovy Vary)

Chcete znát tipy, jak si trochu pohrát s textem a lépe se orientovat? Hrajte si. Jak? Pokud texty máme v elektronické podobě, tak můžete různě měnit barvy a velikost písma. No a pokud je text v tištěné podobě a můžeme si ho upravit (knížky z knihovny ne), tak si text různě podtrhat zvýrazňovačem. Pak za další dobrý fígl považuji zvýšit porozumění čtenému, teda při čtení si písmena označit. Např. děti to dělají prstem, já používám starý, nefunkční zvýrazňovač. Pochopitelně je důležitá motivace a koncentrace.

Poznámka Libora Činky:
Když píšu manuál či jiné vícestránkové texty tak nadpisy udělám natolik velké a výrazně barevné, že i při zmenšení, kdy je zobrazeno více obrazovek jsou vidět. Tak mám přehled a jedním pohledem vidím vztahy. Můžete to použít až budete psát třeba diplomovou práci nebo jako já nějakou rozsáhlejší práci, třeba knihu, viz např. Anglická gramatika bezbolestně i pro blondýnky, Magická angličtina Extra ... až po eKnihu Bleskové studium a čtení.

+ + + + + + +
Další reakce zobrazíte kliknutím na:
Click here to read or post comments.
(Pokud link v tomto znění - obsahující slovo POST - neexistuje, pak ještě nikdo komentář nenapsal.)

Svoje tipy či dotazy k tomu příspěvku dodáte kliknutím na "Click here to post comments" nebo "Click here to read or post comments" nebo "Join in and write your own page! It's easy to do. How?". Video návod najdete níže.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Jak se učit - studium rychle.

rychlocteni-468x60.gif