Rychlé auto, intenzivní vcítění a přitažlivá síla podvědomí

od Hanka Pexová
(Praha)

Rychlé učení může být jako rychlé a dobře vybavené auto. Kdo se doposud nezabýval poznáním mozku, tak si bude myslet, že následující článek moc nezapadá do fóra na téma učení. Ale, kdo byl na kurzu "Zrychlené učení a jak na zkoušky" a na přednášce Libora Činky o hypnóze a úspěchu, možná bude vědět. Zdá se mi zajímavé podělit se o jednu úsměvnou zkušenost. Posuďte sami ..., třeba jste něco takového zažili taky.

Stala se mi neobvyklá příhoda. Vlastně se mi teď stávají skoro každý den. Dopoledne kolem 10 hodiny jsem byla v pokoji, seděla u svého pracovního stolu a dělala práci do školy. Po chvíli jsem si dala "voraz" a rozhodla jsem se, že si vyměním motiv na ploše notebooku, ať není pořád stejný, ať trochu obveselím své já. Líbilo by se mi "Porše", to si jednou pořídím. Jeden z mých cílů!

Představovala jsem si ho v mé oblíbené oranžové barvě, vžívala se do situace jak si jej prohlížím, leštím kapotu ... Už sedím uvnitř, přidávám střídavě plyn a poslouchám, jak hřímá motor, jak samým adrenalinem vřeštím WOU, jak si užívám pocit z jízdy … Prostě si tak hraji s představami, jak se to stalo mým zvykem a i koníčkem. Na internetu je k dispozici velké množství fotografií a tak jsem si jednu vybrala, když se mi zjevilo na monitoru krásné, ale žluté Porsche, mozek se ozval. To je přesně ono. Ta barva se mi líbí. Ta FOTKA se mi líbí. A už mi zdobí mé pozadí (pracovní plochu ve Windows :).

Ta představa mi mimochodem taky podpořila další motivaci k práci, v které jsem pokračovala do podvečera, kdy se začalo pomalu stmívat. Potřebovala jsem koupit náplň do tiskárny a jedna z možností byla jet busem č.191 do Smíchovského nákupního centra. Jen co jsem vyšla z domu, začalo pršet. Naštěstí si s sebou nosím MP3 přehrávač (to se ví, že i s Liborovou Autohypnózou AHSS) na krácení nepříliš příjemných chvil, či dlouhého čekání. Jakmile jsem se ocitla v NC, tak, jak to občas dělám, chodím do hračkářství. Je tam tolik barev, jako v žádném jiném obchodě. Je to tam veselé a hravé, zkrátka moc příjemné. Člověk se v mysli navrátí zpátky do dětských her, dostaví se pocit radosti a pocit bezstarostných chvílí. Vzpomínky vyvolané asociacemi na dobu, kdy si s kamarády hrál na písku, lezl po stromech, jezdil s partou po vesnici na kole nebo skákal panáka. Jako bych byla znovu tam. Opět slyším dětský smích, říkanku ... Dobrý den, bába letí komínem ..… Nejraději chodím do částí, kde mají pastelky, fixy, omalovánky, různé modelovací hmoty ale taky modely letadel, lodí či stavebnice Lego a podobné. Samozřejmě dělám, jako že něco pro někoho hledám, že?

Jakmile jsem vkročila do obchodu, vyhnula se mamině pokřikující na své dítě, která se chtěla bavit jen se svou kamarádkou, tak jsem se ocitla v oddělení modelů aut. Nevěděla jsem, že tam jsou, prostě jsem šla, kam se mi zrovna chtělo. Najednou jsem se zastavila, pootočila doleva, sklonila hlavu níž asi tak do výše prsou (jak jsem vypozorovala, taky právě tam bývá to nedražší zboží, schválně si toho můžete všimnout) a co jsem nezpozorovala? JISTĚ, bylo tam. V krabici velké asi jako pánská bota velikosti sedmačtyřicet, pod průhlednou přední částí, model žlutého Porsche. Náhoda? Hm ... myslím,…tedy né, teď už vím, že to nebyla náhoda. Vzpomínáte na Liborův příběh z kurzu o tom, jak si koupil tyrkysovou Mazdu, přijel do Prahy a najednou "všude" kolem sebe viděl Mazdy, které předtím jako by neexistovaly?

+ + + + + + +
Další reakce zobrazíte kliknutím na:
Click here to read or post comments.
(Pokud link v tomto znění - obsahující slovo POST - neexistuje, pak ještě nikdo komentář nenapsal.)

Svoje tipy či dotazy k tomu příspěvku dodáte kliknutím na "Click here to post comments" nebo "Click here to read or post comments" nebo "Join in and write your own page! It's easy to do. How?". Video návod najdete níže.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Jak se učit - studium rychle.

rychlocteni-468x60.gif