Jak si stížit výuku hry na klavír

od Hanka

Dívala jsem se na jedno video, které učí hraní na klavír. V této lekci lektor také ukazuje, jak hrát stupnice.

Bohužel hned na začátku pronese toto zaklínadlo:

"Morem" každého začátečníka (včera, dnes i zítra) zůstanou stupnice.

A už se mi v hlavě ozývá hlásek: Hmm.. to bude otrava mořit se s tím.

To asi naučení hraní moc nepomůže..:-)

Takže bude asi lepší, když si řeknete, že JE TO snadné. Nebo alespoň, jaké by to bylo věřit či si myslet, že je to snadné..

Pak to půjde mnohem mnohem lépe.

Navíc je video natočené z pohledu třetí osoby, takže si ještě navíc musíte představovat svou ruku zrcadleně. Propána proč?

Ale i tak tato videolekce není k zahození..

Reakce hypnoterapeuta Libora Činky:

Podobné sugesce slyším často od sportovních koučů, kteří si naprosto neuvědomují, jak sportovcům sugerují obtížnost a tím ubírají energii.

Ostatně, kde by se mohli naučit to, že prvním krokem pro dosažení libovolných cílů je NALADĚNÍ SE na dosažení cíle, když ve školách se META myšlení ani META motivace neučí.

Pardon, META myšlení se učí vytvářením "META naštvanosti" na studium pomocí právě zmíněného podsouvání obtížnosti.

+ + + + + + +
Další reakce zobrazíte kliknutím na:
Click here to read or post comments.
(Pokud link v tomto znění - obsahující slovo POST - neexistuje, pak ještě nikdo komentář nenapsal.)

Svoje tipy či dotazy k tomu příspěvku dodáte kliknutím na "Click here to post comments" nebo "Click here to read or post comments" nebo "Join in and write your own page! It's easy to do. How?". Video návod najdete níže.

Komentáře k Jak si stížit výuku hry na klavír

Průměrné hodnocení starstarstarstar

Nov 08, 2012
starstarstar
Odrazení pravdivou informací o obtížnosti? ANI NÁHODOU.
od: AnonymousB777

Podobně jako na zbytku tohoto webu je to směs dobrých rad i mírně řečeno méně dobrých.
Pravdivé informace o obtížnosti studia odrazují pouze slabochy a lenochy!!!
Jsem bývalý sportovec a vím, že taková informace musí být pravdivá. Jinak si nebudete schopni rozložit síly na tréning tak, aby jste ho zvládli vlastní vůlí!!! Pokud vám trenér bude lhát utěšováním o lehkosti úkolu bude to daleko horší ze dvou důvodů:

1) Připraví vás o euforii z překonání téměř nezvladatelné úlohy.
2) Předčasně vám dojdou síly a vy budete nuceni dokončit úkol pouze s jeho pomocí a psychickou podporou. Možná to pro vás bude pohodlnější, ale zároveň tím ztrácíte sílu samostatně zvládat překážky. Jako tahoun kolektivu jste pak naprosto nepoužitelný, přestože můžete být připraven lépe než ostatní z hlediska speciálních návyků.

Reakce Libora Činky:
Bez správného Know - How lze dřít roky s minimálními výsledky, a proto v tomto směru neuznávám euforii jen pro ty, kteří vydřeli něco, co by bylo dostupné všem se správnými znalostmi. I na překonávání překážek existují strategie a už mnoho úspěšných lidí, včetně sportovců byo překvapeno, co ještě je možné navíc přes jejich dosavadní úspěchy. Považuji za velmi hloupé přesvědčení příliš mnoha učitelů a trenérů v duchu: Když jsem se to tak musel naučit já, tak vy taky. Tím dochází k oslabování potenciálu celé civilizace.

May 29, 2011
starstarstar
Novy komentar a mnou vynalezeny odborny termin
od: Libor Cinka

Novy text jsem pridal rovnou pod originalni clanek. Jenom jsem puvodni mnou vynalezeny termin "Meta nasr@//o§t" zmenil jeste pred publikovanim na slusnejsi i kdyz mene vystiznou variantu.

P.S.
Doufam, ze kolegove Neuro-Lingvisticti programatori oceni tento muj termin jako cenny prispevek pro popis casteho problemu prenasejiciho se ze skol do pracovniho procesu, zejmena na porady:))

Jan 18, 2011
starstarstarstar