Jak se učit, když po nás ve škole nechtějí přemýšlet?

od Tereza
(Chomutov)

Dobrý den, pane Činko,
už dlouho Vám chci napsat, neboť obdivuji Vaši práci. Absolvovala jsem s Vaší agenturou již dva kurzy, odebírám Tipy a triky a přečetla jsem několik publikací. Ráda bych se však tím co děláte zabývala ještě víc. Je to oblast, která mě fascinuje a také ráda zkouším svoje možnosti. Možná bych i jednou chtěla zabývat se něčím podobným. Je mi 17 let, jsem studentka třetího roku gymnázia a jednoduše vím, že se učím špatně. Naše škola je zaměřená jen na naučení se nazpaměť a přemýšlení nad látkou se po nás téměř nevyžaduje.

Jsem taková ta rarita na mé škole, co má samé jedničky, ale nejsem ze sebe nijak nadšená. Učím se předměty zpaměti a zabírá mi to většinu volného času a když pak s testem skončím, jen vymažu naučenou látku a přesouvám se na další předmět. Je to velmi vyčerpávající a s žádným výsledkem. Jen ztrácím neskutečné množství zbytečných hodin, které mě ani nebaví. Myslím, že jsem dost chytrá a tvůrčí na to, abych měla na víc.

Ačkoli mám řadu rad od Vás, myslím, že bez ruky, která by mě vedla, nejsem schopná je použít (přemýšlení nad látkou se po nás téměř nevyžaduje). Mám v hlavě o to větší guláš. Ráda bych od Vás brala soukromé hodiny, ale bohužel jsem z Chomutova a ne z Prahy. Možná o příštích prázdninách před maturitou nebo o nějakém jiném volnu by to bylo možné. Proto Vás žádám, jestli byste pro mne neměl nějakou radu, pomoc či doporučení, čím bych mohla ukrátit ten čas strávený učením.
Byla bych Vám moc vděčná.

Děkuji. Tereza S.

+ + + + + + +
Další reakce zobrazíte kliknutím na:
Click here to read or post comments.

Svoje tipy či dotazy k tomu příspěvku dodáte kliknutím na "Click here to post comments" nebo "Click here to read or post comments" nebo "Join in and write your own page! It's easy to do. How?". Video návod najdete níže.

Komentáře k Jak se učit, když po nás ve škole nechtějí přemýšlet?

Průměrné hodnocení starstarstarstar

Sep 03, 2010
starstarstarstar
Jak se ucit na skole, kde nevyzaduji premysleni?
od: Libor Cinka

Ahoj Terezo,
prave proto, ze po vas ve skole moc nechteji premyslet, prave proto premyslej, aby to nebyl ztraceny cas. Alespon si utrid latku pomoci myslenkovych map, vzdy se na ne koukni pred studiem a to i pred pripadnym ucenim nazpamet. Budes tak rozumet vztahum a prave tim budes smysluplne premyslet. Kdyby bylo mozne orientovat se a rozumet bez vizualizace, tak by v pocitacich nebyl Pruzkumnik (Windows Explorer) Memorovani bez preusporadani a vizualizace je samozrejme ztratou casu). Zobrazuj si tedy souvislosti. To Ti spolu se spiralovym ctenim (viz kurz Zrychlene uceni a jak na zkousky) bude pomahat rychleji a hlavne inteligentne se ucit.

Hodne uspechu
Ti preje Libor Cinka