Hudba při učení ano či ne?

od Jan
(Česko)

Dobrý den zajímalo by mě jestli mi nějak může pomoct nebo uškodit pouštění písniček při učení. Rád bych se vás proto zeptal jestli a jakou hudbu bych si měl pouštět například při učení angličtiny češtiny nebo při trénování paměti při učení nových věcí. Děkuji Honza

Komentáře k Hudba při učení ano či ne?

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Dec 22, 2014
Hodnocení
starstarstarstarstar
Hudba jako pozadí při studiu
od: Libor Činka

Ano, hudbu, nikoli však písničky, se hodí používat jako hudební kulisu při učení. Uškodit, respektive narušit koncentraci by mohlo jen pouštění si písniček či poslech příliš pomalé či příliš rušící hudby (např. metal) Velmi pomalá hudba by naopak mohla vést k útlumu.

Otázka tedy není, zda hudbu používat či ne. Asi kolem poloviny času studia se hodí mít puštěnou hudební kulisu a poslouchat ji přes sluchátka pro oddělení se od okolí.

Mozek naopak nemá rád přílišné ticho a i lidé, kteří ticho preferují mohou být překvapeni, jak jim vhodně zvolená hudba - tedy ta, při které se dobře a svěže cití - pomůže zlepšit výsledky studia.

Hodně úspěchu Vám přeje
Libor Činka 
kouč, hypnoterapeut,
autor bestselleru Ovládněte svůj mozek,
programu Anglicky Fantasticky
http://anglickyfantasticky.cz/
a řady dalších programů a tréninků

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Jak se učit - studium rychle.

rychlocteni-468x60.gif